A miskolci nemzetközi sörverseny eredményei


Kihirdették a miskolci VIII. Nemzetközi sörverseny végeredményét. A borsodi megyeszékhelyen eközben tovább folytatódtak a Kézműves Sörfesztivál rendezvényei is, többek között Magyar Portékák Vására és Régiség-tér is várta az érdeklődőket a belvárosban. A sörversenyen harminc sörfőzde hetven féle különleges nedűje vállalta a megmérettetést.

I. Világos – 11 B° alatti sörkategória végeredmény

  1. Palóc Világos (Széles és Széles Kft., Palóc Sör) – Aranyérem
  2. Szebeni Ászok (Rizmajer Sörfőzde) – Ezüstérem
  3. Szögedi Ászok (Sörker ’96 Kft., Szögedi Sörfőzde) – Ezüstérem
  4. Zámolyi Világos (K-SZ Serfőző Bt., Pedro Söröző) – Bronzérem
  5. Szögedi Sör (Sörker ’96 Kft., Szögedi Sörfőzde) – Bronzérem
  6. Guri Világos (Sörker-t Kft., Guri Sörfőzde) – Bronzérem
  7. Fóti Pils (Fóti Kézműves Sörfőzde)

II. Világos – 11 B° feletti sörkategória végeredmény

  1. Keserű Méz (Fóti Kézműves Sörfőzde) – Aranyérem, Gyémánt diploma
  2. Pöröly (Agro-Flott Bt., Békésszentandrási Sörfőzde) – Aranyérem
  3. Little John (Cervisia Kft., Bors Sörfőzde) – Aranyérem
  4. Mister Sör (Mister Sörház) – Ezüstérem
  5. Hámori Töksör (Gyertyános Kft.) – Ezüstérem
  6. Soproni 1895 (Heineken Hungária) – Ezüstérem
  7. Imperial Pilsner (Pivo Praha s.r.o., Csehország) – Ezüstérem
  8. Rotburger Világos (Rotburger Kft.) – Ezüstérem
  9. Rauschberg Világos (Mályi Ászok Kft.) – Ezüstérem
  10. Klausen Burger Blondá (Klausen Burger Berarie, Románia) – Bronzérem
  11. Köleses Világos Sör (Rampa Kft.) – Bronzérem
  12. Kissler Ősforrás (Kissler Sörfőzde) – Bronzérem
  13. Kras (Pivovar Kaltenecker, Szlovákia) – Bronzérem
  14. Klausen Burger Nefiltratá (Klausen Burger Berarie, Románia) – Bronzérem
  15. Domján Sör (Domján Sörfőzde) – Bronzérem
  16. HBH Pils (HBH-Triász Kft.) – Bronzérem
  17. Imperial Stepan (Pivo Praha s.r.o., Csehország) – Bronzérem

III. Félbarna, Barna, Vörös sörkategória végeredmény

  1. Sherwood (Cervisia Kft., Bors Sörfőzde) – Aranyérem Gyémánt diploma
  2. Hámori Nektár Barna (Gyertyános Kft.) – Ezüstérem
  3. Palóc Vörös (Széles és Széles Kft., Palóc Sör) – Ezüstérem
  4. Szögedi Téli Boszorkány (Sörker ’96 Kft., Szögedi Sörfőzde) – Ezüstérem
  5. Soproni Démon (Heineken Hungária) – Ezüstérem
  6. Kissler Holló (Kissler Sörfőzde) – Ezüstérem
  7. Dreher Bak (Dreher Sörgyárak Zrt.) – Ezüstérem
  8. Red Devil (Sörker ’96 Kft., Szögedi Sörfőzde) – Ezüstérem
  9. Rotburger Barna (Rotburger Kft.) – Ezüstérem
  10. Sörapu narancsos-mézes gyömbérsöre (Fóti Kézműves Sörfőzde) – Ezüstérem
  11. Rauschberg Barna (Mályi Ászok Kft.) – Ezüstérem
  12. Winterbock (Pivovar Kaltenecker, Szlovákia) – Ezüstérem
  13. Peters Schwarz (Er-pé 95 Bt.) – Ezüstérem
  14. Serforrás Barna (Serforrás Kft.) – Bronzérem
  15. Köleses Félbarna Sör (Rampa Kft.) – Bronzérem
  16. Szebeni Gyömbéres (Rizmajer Sörfőzde) – Bronzérem
  17. Palóc Barna (Széles és Széles Kft., Palóc Sör) – Bronzérem
  18. HBH Barna Sör (HBH-Triász Kft.) – Bronzérem
  19. Brokat Dark (Pivovar Kaltenecker, Szlovákia) – Bronzérem
  20. Märzen (Pivovar Kaltenecker, Szlovákia) – Bronzérem
  21. Klausen Burger Bruná (Klausen Burger Berarie, Románia) – Bronzérem

IV. Felsőerjesztésű sörkategória végeredmény

  1. TAP6 Aventinus (Weisses Bräuhaus, Németország) – Aranyérem, Gyémánt diploma
  2. Fekete Bárány (Csobánkai Kézműves Serfőzde) – Aranyérem
  3. Pinta Atak Chmielu (AIPA) (Browar Pinta, Lengyelország) – Aranyérem
  4. Palóc Búza (Széles és Széles Kft., Palóc Sör) – Ezüstérem
  5. TAP7 Original (Weisses Bräuhaus, Németország) – Ezüstérem
  6. India Pale Ale (Serforrás Kft.) – Ezüstérem
  7. Tuck Barát (Cervisia Kft., Bors Sörfőzde) – Ezüstérem
  8. Rauschberg Búza (Mályi Ászok Kft.) – Ezüstérem
  9. Rizmajer Porter (Rizmajer Sörfőzde) – Ezüstérem
  10. IPA Atlantis (Pivovar Kaltenecker, Szlovákia) – Bronzérem
  11. English Pale Ale (Pivovar Kaltenecker, Szlovákia) – Bronzérem

V. Különleges sörkategória végeredmény

  1. Hámori Meggy (Gyertyános Kft.) – Aranyérem
  2. Hamurapi Gold (Fóti Kézművesd Serfőzde) – Ezüstérem
  3. Kávový ležák (Pivo Praha s.r.o., Csehország) – Ezüstérem
  4. Ninkaszi Vágya (Kissler Sörfőzde) – Ezüstérem
  5. Korty (Serforrás Kft.) – Ezüstérem
  6. Brandecker Bodzás Barna (KO-CSE Kft., Brandecker Sörház) – Ezüstérem
  7. Pinta Jak W Dym (Rauchbock) (Browar Pinta, Lengyelország) – Ezüstérem
  8. Békésszentandrási Szilvás Sör (Agro-Flott Bt., Békésszentandrási Sörfőzde) – Ezüstérem
  9. Rizmajer Kukorica Sör (Rizmajer Sörfőzde) – Ezüstérem
  10. HBH Meggy Sör (HBH-Triász Kft.) – Bronzérem

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.